Kombi Kırmızı Işık Yanıyor

Merhabalar, Başlıkta gördüğünüz gibi bize ulaşan kombi kullanıcılarının en çok sorduğu soruların başında gelen kombi de kırmızı ışık yanıyor sorusudur. Bu yazımızda kombi kırmızı ışık neden yanar? sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Öncelikle dijital olmayan kombilerde bir arıza veya ters giden bir durum olduğunda kırmızı arıza ışığı ile uyarı verir. Bu gibi sorunlar da hemen kombi kullanıcıları telaşa kapılır. Acaba kombinin hangi parçası bozuldu çok masraflı olur mu gibi düşüncelere kapılırlar. Kombi markası ve modeline göre değişen kırmızı ışık yanıyor problemi kombinin tüm parçalarından birinde sorun olduğunda görülebilir. Yani kısacası kombinizin suyu bittiğinde veya gaz vanası kapalı olduğunda bile kırmızı ışık yanacaktır. Burada kombi kullanıcısının başlıca dikkat etmesi gereken husus bar basıncı, gaz vanası kontrolleridir. Eğer bunlardan birisi kapalı ise cihazınızın parçalarından birisinde arıza olmasa dahi kırmızı ışık ile hata verecektir.

Lütfen şimdi yazacaklarımızı dikkat ile okuyunuz. Kombiniz de bir arıza görüyor iseniz önce üste belirttiğim gaz ve bar basıncını kontrol edin. Bunlar normal görünüyor ise kombinin kırmızı ışığı ile birlikte yanan başka bir ışığı var ise bunu not alınız. Bizi aradığınızda kombi panelinde gördüğünüz hatayı eksiksiz olarak söyleyiniz. Örneğin kombi ışıkları hepsi yanıyor. veya kombinin kırmızı ışığı ve bir başa ışık ile birlikte sabit yanıyor. Yine kırmızı ışık sabit bir diğer ışık yanıp, sönüyor gibi detaylı açıklama yaparsanız size daha kombinin arızalı parçası hakkında sağlıklı bilgiyi verebilir hatta masrafı hakkında nokta atışı dahi yaparak fiyat teklifi verebiliriz. Ama sizler bize sadece kombi de kırmızı ışık yanıyor bunun masrafı nedir diye sorarsanız asla fiyat vermeyiz.

Bizi aramadan önce kombi marka ve modeli karşılaştığınız tepkiyi net olarak bildirirseniz emin olun bizlerde sizlere elimizden gelen tüm gayret ile bilgi paylaşacağız.

Yine bu konu altında yorum yazarak sorunlarınız hakkında bize sorularınızı sorabilirsiniz.

kombi kırmızı ışık arızaPeki hangi markalar da sadece kırmızı ışık hatası verir.

  1. Eca kırmızı ışık yanıp söner.
  2. Ferroli kırmızı ışık yanar.
  3. Baymak kırmızı ışık  hatası

Yani bir Eca, ferroli, baymak kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor ise yukarıdaki tavsiyelerimiz geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir