Kombi Eğitimi

Türkiye de teknik servis elemanları yetişmesinde büyük payı olan ISISER kombi eğitim firması hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Mesleğe başlamadan önce kombi eğitim kursu için araştırma yaptığım da bu işi sadece ticari amaç ile yapan firmaların olduğunu gördüm. Bu sebeple bu yazıyı yazma gereği duydum.  Kombi teknik servis  teknisyeni olmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum kombi servisi olmak için kombi ustası olmak yeterli değildir. Kombi ile birlikte çalışan tesisat hakkında da yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Kalorifer tesisatını temelden hesaplamalar ile öğrenmelisiniz.

Isıser eğitim hocası fatih bey kurs başlangıcında temel tesisat eğitiminden başlayıp tesisat, petek hesaplamalarına cihaz seçimi, gücü ile ilgili temel bilgileri kursiyerlere öğreterek başlıyor, ve teorik olarak kombi çalışma sistemini, parça görevlerini sistematik olarak aktarması ile uygulamalı, pratik eğitim eğim ile devam ediyor.

eğitim

 

Kurs bitimin de Milli eğitim bakanlığınca yapılan sınav sonucunda kursiyere gaz yakıcı cihazlara bakabilme yetki belgesi veriliyor. Yine aynı zamanda ”Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi” ile yapılan protokol ile mesleki yeterlilik belgesine de sahip oluyorsunuz.

İşi uzmanın dan öğrenin piyasa da kendisini kombi uzmanı diye tanıtan amaçları hizmet ve eğitimden öte para kazanma hırsına bürünmüş kişilere paranızı kaptırmayın.

Bilgi ve kombi kursu hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir