Yoğuşmalı Kombiler

Yoğuşmalı Kombiler diğer normal kombilere çalışma şekiller ve özellikler çok fazlada farklı değildir. Yoğuşmalı Kombileri diğer kombilerden farklı kılan en büyük özelliği ise dışarı ortama atılan su buharının sıcaklığının da ısıtma için tekrar kullanıyor olmasıdır.

Kombilerde Yoğuşma ile yoğunlaşma özelliği ile havaya atılan gaz halindeki su buharı yoğuşturup sıvı hale dönüşmesini sağlayan yoğuşmalı kombilerdir.

Tüm marka Yoğuşmalı olan Kombilerin elde ettikler ısı verimliliği ortalama olarak %105 civarı aralarındadır. Yine bu oran klasik diğer kombilere nazaren %16 civarında bir pozitif verime işaret etmektedir.

yoğuşmalı

Dünya da baş gösteren küresel ısınmanın da yaşam ve doğa üzerindeki varlığına oluşturduğu tehlike göz önüne alınırsa bireylerin de, kurumların da bu konuda üzerine pek çok görev düşüyor. Hem kombi üreticiler olsun hemde kullanıcı olan bizler doğayı tahrip etmemek için elimizden geleni yapmalıyız.

Ekonomik yönden de bakıldığında yoğuşmalı kombinin farklı kombilere göre %16 lık bir enerji tasarrufu yaptığını düşünürsek yıllık maliyeti hesaplandığında yüksek bir tasarruf sağlayacağınızı göreceksiniz. Bu tasarruf hem enerji kullanımını düşürdüğünden küresel ısınma ya sebep olan enerji üretiminde azalma olacağından dolayı çevreye de faydalı bir tüketici olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir